Skip to main content

Karta eSIM już w Mik Net Mobile

Czym jest eSIM?

Karta eSIM (profil eSIM) to cyfrowa wersja karty SIM, pobierana przez Internet i zapisywana w postaci specjalnego profilu na urządzeniu obsługującym technologię eSIM. Odbywa się to poprzez zeskanowanie kodu QR otrzymanego od Operatora. Skrót eSIM pochodzi od nazwy “Embedded SIM” co w dosłownym tłumaczeniu oznacza “wbudowany SIM”.

Po pobraniu profilu eSIM na urządzenie obsługujące technologię eSIM możesz korzystać z usług telekomunikacyjnych jak na standardowej karcie fizycznej.

Jak wgrać profil z kodu QR na telefon z obsługą technologii eSIM?

Ustaw telefon

Zeskanuj kod QR

Wpisz kod autoryzujący

Uruchom ponownie

Jak wgrać profil z kodu QR na telefon z obsługą technologii eSIM?

  • Przed instalacją profilu zalecana jest aktualizacja oprogramowania telefonu do najnowszej wersji
  • W trakcie instalacji profilu na urządzeniu, numer seryjny karty eSIM zostaje trwale przypisany do telefonu, na którym rozpoczęto ten proces. Zakończenie instalacji będzie możliwe tylko na tym urządzeniu. Nie będzie możliwe jego zainstalowanie na innym telefonie.
  • Po instalacji profilu większość telefonów automatycznie go aktywuje, dezaktywując jednocześnie inne zainstalowane profile. Sprawdź w ustawieniach telefonu, czy aktywny jest profil, którego chcesz w danej chwili używać.
  • Aby wgrać profil eSIM na zegarek, należy posiadać na swoim smartfonie aplikację producenta dedykowaną zarządzaniem dodatkowymi urządzeniami typu zegarki. Dla zegarków marki Samsung jest to aplikacja Galaxy Wearable. W aplikacji należy wejść w zakładkę „Konfigurator planu taryfowego”, w której jest dostępny skaner QR kodu dla profilu eSIM. Następnie należy zeskanować QR kod i dokonać wymaganych potwierdzeń. Gotowe! W przypadku innych marek niż Samsung proces może się różnić, ale podstawą instalacji eSIM w zegarku pozostaje zeskanowanie kodu QR poprzez aplikację producenta.
Biuro obsługi klienta
81 466 90 00
biuro@mik.net.pl
Strefa klienta
Internetowe Biuro Obsługi Klienta
Polub nasz profil na facebooku
fb.com/miknetmiknet